7.5 C
Skopje
14.12.2019 - 4:55

Ознака: мнр

Димитров се сретна со парламентарна делегација од Виетнам

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска имаше средба со потпретседателот на 14-то Национално Собрание, Уонг Чу Луу, во чиј состав се пратеници и...

Димитров: Одлуката за протерување руски дипломат е и заштита на сопствените...

Денеска ги известивме руските власти за нашата одлука да протераме еден руски дипломат, во тесна консултација со нашите партнери и сојузници, во целосна солидарност...

МНР протера руски дипломат по консултациите со ЕУ и НАТО

Министерството за надворешни работи соопшти вечерва дека протерува еден дипломат на Руската Федерација, поради случајот Скрипал. - Министерството за надворешни работи објавува дека во тесна...