Ознака: мнр

Софија упати вербален демарш поради палењето на бугарското знаме во Вевчани

Софија упати вербален демарш за Скопје поради запаленото знаме на Бугарија на карневалот во Вевчани, објави бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева. - По...

Османи заминува во Грција на средби со државниот врв

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, утре ќе оствари работна посета на Грција, на покана на својот домаќин, грчкиот министер за надворешни работи Николаос...

Османи: Ќе имаме појасна позиција по анализата на бугарскиот одговор на...

Акцискиот план за спроведување на договорот со Бугарија може да биде корисен за надминување на проблемите меѓу двете држави, истакна министерот за надворешни односи...

Треба да се искористат сите можности за решение

МНР за посетата на Бучковски во Софија Министерството за надворешни работи попладнево потврди дека Специјалниот претставник за дијалогот со Бугарија, Владо Бучковски денеска е во...

МНР oчекува одговор од Бугарија за предложениот Акциски план

Низ текот на редовната комуникација со Бугарија има континуирана размена на мислења и на идеи, за надминување на разликите, информираат од Министерството за надворешени...

МНР: Во наредниот период Бучковски ќе има чести патувања на релација...

Од Министерството за надворешни работи (МНР) информираат дека министерот Бујар Османи со неговата бугарска колешка, Екатерина Захариева неделава договорил во текот на претстојните денови...

Османи има големи очекувања од португалското претседателство

Големи очекувања од португалското претседавање со Советот на ЕУ, кога е во прашање усвојувањето на преговарачката рамка за Македонија, има министерот за надворешни работи...

Чешкото МНР: Заклучокот е штетен за процесот на проширувањето на ЕУ

Чешка е длабоко разочарана што не беше одобрена преговарачката рамка за Северна Македонија, со која требаше формално да почнат пристапните преговори со ЕУ. Од...

Османи ќе бара поддршка за евроинтеграциите при посетата на четири членки...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оваа недела ќе ги посети европските метрополи Прага, Букурешт, Будимпешта и Виена како дел од дипломатската турнеја за...

Османи: Имаме недвојбена поддршка од сите земји-членки на ЕУ

Имаме недвојбена поддршка не само од Холандија, туку од сите земји членки на Европската Унија. Останува прашањето со Бугарија, изјави министерот за надворешни работи...

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) (https://gogoanime.be/m/ARwx) Episode 24 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime website reddit

Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview at website https://animeheaven.pro anime heaven website