Ознака: многу топло

Утре сончево и многу топло со температури до 41 степен

Утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината,...

Македонија со температури и до 40 степени

Слично како и Балканот и Македонија ја очекува седмица со тропски горештини, а времето ќе биде сончево и многу топло. Утринските температури ќе се...

Топол бран од вторник со температури до 40 степени

Од вторник под влијание на многу топла воздушна маса од југ, времето ќе биде стабилно и многу топло со натпросечни температури за овој период...