-1.2 C
Skopje
24.2.2020 - 6:48

Ознака: млад ракометар

Одново Норвежанец е најдобар млад ракометар во светот

Род е избран за најдобар играч до 22 години за сезоната 2018/2019, со што ракометари од Норвешка победуваат четврти пат последниве пет сезони, во...