11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 23:36

Ознака: Младинска керамичка работилница

Грнчарството не е само машки занает

На неодамнешната изложба што се одржа во Центарот за култура во Кичево беа претставени делата изработени на годинешната, петта Младинска керамичка работилница. Дел од...