2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 13:36

Ознака: „Мијахлово – Кавадарци“

Изложба на дела од ликовната колонија „Нижополе 2000“ во Кавадарци

Синоќа во галеријата на Домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци беше отворена изложба на дела од јубилејната дваесетта по ред меѓународна ликовна...