Ознака: Мишел Темер

Уапсен поранешниот претседател на Бразил

Поранешниот претседател на Бразил, Мишел Темер уапсен е во рамките на голема антикорупциска истрага. Темер е уапсен во рамките на полициската операција „Лава јато“ поврзана...

Воена состојба во Сао Паоло, армијата на улиците

Бразилската влада и издаде наредба на војската да ги отстрани блокадите на автопатите, кои беа поставени од возачите на камиони, кои штрајкуваат поради превисоките...