17.2 C
Skopje
17.6.2019 - 23:27

Ознака: Мишел Обама

Мишел Обама е жената на која Американците најмногу и се воодушевуваат

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама е жената на која Американците најмногу и се воодушевуваат, покажуваат резултатите од ново истражување на Галуп. Мишел оваа...

Книгата на Мишел Обама е светски бестселер за 2018 година

Од издавачката куќа „Пингвин рендом хаус“ изјавиле дека книгата на поранешната прва дама на САД, „Becoming“ се продала во повеќе од 2 милиони примероци...

Барак и Мишел Обама ќе бидат продуценти на „Нетфликс“

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, и неговата сопруга Мишел, потпишаа повеќегодишен договор со компанијата „Нетфликс“ и ќе бидат  продуценти на некои идни филмови...

Мемоарите на Мишел Обама ќе бидат објавени во ноември

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, вчера на својот твитер-налог наведе дека нејзините мемоари ќе бидат објавени во ноември. Таа ги опиша мемоарите...