17 C
Skopje
23.9.2018 - 2:59

Ознака: мицкоски

Средба на Мицкоски со еврокомесарот Хан

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, на која било разговарано за...

Мицкоски: Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување (видео)

Донесовме одлука секој граѓанин на референдумот да постапи според  сопственото убедување, соопшти лидерот  на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски на прес-конференција доцна синоќа по неколкучасовните состаноци...

Мицкоски: Референдумското прашање создава забуна кај граѓаните

За ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлив договорот со Грција и со него дополнително државата се става во незавидна ситуација, а референдумското прашање се користи од власта...

Столтенберг во Собранието се сретна со Џафери и со Мицкоски

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, по средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов во вилата „Водно“, во македонското Собрание се сретна и со претседателот...

Мицкоски-Хелбах: ВМРО-ДПМНЕ не го поддржува договорот за името

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Кристијан Хелбах, специјален координатор за Западен Балкан, Турција и земјите на ЕФТА во германското МНР,...

Заев: Македонија ќе ја биде, вечно ќе бидеме Македонци и ќе...

Татковината ќе ја биде. Македонија ќе стане членка на ЕУ и НАТО. Вечно ќе бидеме Македонци и вечно ќе зборуваме македонски јазик, порача изутринава...

ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија лидерската средба, бараат нова во понеделник (видео)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од Тања Каракамишева, после едне час присуство ја напуштија лидерската средба, која се одржува во Клубот на пратениците.  Во...

Мицковски: Формирањето на ДИК не е издвоено прашање

Формирањето на Државната изборна комисија (ДИК) е дел од пакет мерки и не треба да се гледа издвоено. ВМРО-ДПМНЕ ќе изготви закон за амнестија,...

Мирен протест пред Собрание „Правда за Саздо“

Започна мирниот собир пред Собрание, кој неофицијално беше најавуван преку социјалните мрежи, во чест на загинатиот Никола Саздовски, кој на 29 јуни беше брутално...

Мицкоски: Референдумот мора да биде обврзувачки и демократски

Потпишаниот договор со Грција е капитулантски чин со кој е прифатен ултиматумот на Грција и сто проценти од нивните барања. Тој ја обврзува само...