Ознака: мицкоски

Мицкоски: Барањата на Петков се ултранационалистички, не знам зошто воопшто преговараме...

Трите барања на бугарскиот премиер Кирил Петков за отворениот спор меѓу Северна Македонија и Бугарија се ултранационалистички, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одговарајќи...

ЕСМ: Мицкоски да престане да лаже за енергетската состојба

Го осудуваме крајно неодговорното однесување на лидерот на опозициската ВМРО–ДПМНЕ кој очигледно е опседнат со ЕСМ и со енергетиката и покрај тоа што нема...

Што да се прави во јуни!

Колку и да изгледа неразумно, за македонските граѓани завршувањето на т.н. француско претседавање ќе значи и вистинско олеснување, по долгогодишното исцрпувачко движење на европскиот...

ЕСМ: Мицкоски покажува незнаење од неочекувани размери за производството на електрична...

Го потсетуваме Христијан Мицкоски дека АД ЕСМ произведува електрична енергија за граѓаните, односно за домаќинствата, а не за општините или некакви малверзации од општини....

Лага е дека општините се виновни што струјата ќе поскапи за...

Покрај досегашните 30 проценти, од 1 јули граѓаните ќе плаќаат за повеќе од 10 отсто поскапа струја - рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски...

Мицкоски: Сесловенските просветители Кирил и Методиј се втемелија во великаните на...

Денес Македонија го чествува празникот на сесловенските просветители браќата Кирил и Методиј, кои со своето дело се втемелија во великаните на европската и светската...

Мицкоски: Прифаќање на барањето на Радев за писмени гаранции ќе значи...

Доколку Владата го прифати барањато на бугарскиот претседател на Бугарија Румен Радев упатено до неговиот француски колега Емануел Макрон за добивање писмени гаранции дека...

Мицкоски: Архиепископот Стефан ја има мојата недвосмислена поддршка, тој и владиците...

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан ја има мојата недвосмислена поддршка за секој чекор што го презема, исто како и останатите владици во Синодот....

Опозицијата најавува „нови чекори“ додека владината коалиција е против предвремени избори

Власта останува на ставот дека во моментот не се потребни предвремени парламентарни избори, а опозицијата и понатаму бара нивно одржување. По блокадата на Собранието,...

Погрешен чекор е да речеме доста е со ЕУ, смета Мицкоски

Погрешен чекор е да речеме доста е со ЕУ, рече вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Телма, одговарајќи на прашање поврзано...