13.8 C
Skopje
18.10.2021 - 22:17

Ознака: Михаел Шумахер

Хамилтон го изедначи рекордот на Шумахер

Луис Хамилтон е на добар пат да ги постави сите можни рекорди во Формула 1, откако шесткратниот светски шампион рутински стигна до победа на...

Претсезонските тестирања завршија, трката за титулата почнува в недела

ФОРМУЛА 1 Претсезонските тестирања се завршени и има само уште неколку дена до почетокот на сезоната во Формула 1 (Ф1), која треба да почне в...

На аукција се продава првото „ферари“ на Михаел Шумахер

Компанијата „Џирардо и Ко“ на аукциска продажба го постави болидот на Ферари „412 Т2“ од 1995 година. Овој автомобил е првиот што Михаел Шумахер...

Години на надеж и борба за Шумахер

Веста за несреќата на легендарниот возач со најмногу титули (7) во Формула 1, Михаел Шумахер, при крајот на 2013 година, стана главна вест во...

Фетел најуспешен, Раиконен најмалерозен во Бахреин

Во Бахреин, среде пустината, на местото на некогашна фарма за камили, утре (почеток, 17.10 ч.), ќе се вози втората (од вкупно 21) трка сезонава,...

Хамилтон со пет титули од Формула 1, како и Фанџо

Хамилтон има вкупно 71 победа, 20 помалку од Шумахер (рекордер е со седум титули) и доколку продолжи во ист стил во следните години, може...

Михаел Шумахер ќе продолжи со закрепнување во Шпанија

Седумкратниот светски шампион во Формула 1 Михаел Шумахер ќе продолжи со закрепнувањето во Шпанија. Како што објави „Ле Фигаро“, германскиот спортист ќе биде пренесен од...

Синот на Михаел Шумахер со прва победа на „Спа“

Синот на седумкратниот светски шампион во Формула 1 Михаел Шумахер, Мик, ја забележа својата прва победа во европската Формула 3 на патеката „Спа“ во...

Таткото на Шумахер има пристап до неговите 800 милиони евра

Таткото на Михаел Шумахер, Ралф, има целосен пристап до финансиите на својот син, открива германскиот весник „Бунте“.  Богатството на седумкратниот светски шампион се проценува на...