29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 22:54

Ознака: Митилини

Десничари се пресметувале со мигранти на Лезбос

Неколку лица се повредени во завчерашните инциденти на грчкиот остров Лезбос меѓу радикално десничарски групи граѓани, бегалци и мигранти што протестираа на плоштадот во...