11.5 C
Skopje
25.5.2019 - 9:57

Ознака: мистериозна болест

Потврден нов случај на мистериозната болест на Куба

Медицинските тестови потвдрија дека уште едно лице вработено во Амбасадата на САД во Хавана е погодено од „мистериозен здравствен инцидент“ на Куба, соопшти Стејт...