Ознака: мисија

Трамп: Перфектно изведен напад, мисијата е завршена

Во својата прва Твитер порака по нападот врз Сирија, американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нападот бил извршен „перфектно“ и дека мисијата е исполнета. -...