Ознака: Миравци

Во ладилник кај Миравци пронајдени над 100 мигранти, приведен е жител...

Синоќа на автопатот Гевгелија – Демир Капија, кај клучката Миравци, при преглед во товарното возило „сканија“ и ладилник со скопски регистарски ознаки, кое го...

Возило во кое се криумчареле мигранти излетало од патот кај Миравци

На регионалниот пат Гевгелија-Дојран, на крстосница „Ѓавато“, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Богородица вчера  забележале патничко возило „фолксваген...

Променет режим на сообраќај на делницата Демир Капија – Миравци

На автопатот А1, делница Демир Капија – Миравци од денеска до 8-ми овој месец во период од 8 до 17 часот ќе биде воведен...

Кај Миравци пронадејни 14 мигранти

Вкупно 14 м игранти од кои 11 Авганистанци и тројца од Пакистан се пронајдени вчера попладне после клучката Миравци на автопатот Гевгелија - Скопје. Како што...