29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 14:14

Ознака: минута молк

Минута молк за жртвите од Ханау на отворањето на Берлинале

Со минута молчење за деветте жртви во малиот германски град Ханау завчера вечерта започна 70-то издание на Филмскиот фестивал во Берлин, затоа што, како...

Минута молк на дуелите од Премиер лигата во спомен на Сала

Веста дека потрагата по Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон е прекината, што според многумина значи дека фудбалскиот свет ја прифати веста за трагичниот...