27.6 C
Skopje
26.4.2019 - 16:47

Ознака: мински полиња

Заради уставните измени се маневрира и по мински полиња

Пленарната собраниска седница, закажана на 9 јануари, на чиј дневен ред е усвојување на амандманите со кои спогодбата со Грција ќе се имплементира во...

Треба ли да се извинуваме што сме Македонци?

Одредби во договорите за пријателство како мински полиња Актуелната најнова епизода во односите со Бугарија, една година по потпишувањето на договорот за пријателство, повторно го...