Ознака: минофрлачка граната

Пронајдена минофрлачка граната од Првата светска војна

Прилепчанка пријавила дека во дворот пронашла неексплодирана граната, информира МВР. Полициски службеници излегле на местото, а пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување констатирал дека...