16.7 C
Skopje
27.5.2019 - 9:59

Ознака: мини морис

Лојалност значи возење „мини морис“ четириесет и две години

Автомобилот прикажан на фотографиите е „морис минор 1.000“, произведен во 1962 година. Таканаречениот „моги“ е култен британски автомобил и ги поседува сите карактеристики на...

Мини Морис со ексклузивен дизајнерски модел ќе одбележи 60 години од...

Посебна линија на ексклузивен дизајнерски модел на популарниот автомобил „мини морис“ ќе биде издадена во чест на 60-годишнината од создавањето на овој автомобил. Специјалниот модел...

„Мини морисот“ на Мистер Бин на аукција

Зелениот автомобил „Бритиш лејланд мини" којшто комичарот Роуан Еткинсон со години го возеше во серијата „Мистер Бин" е ставен на аукцијата под наслов „Икони...