Ознака: министер

Француската влада ги објави плановите да назначи амбасадор за правата на...

Владата на Франција соопшти дека планира да назначи амбасадор за прашања кои ги засегаат лезбејките, геј, бисексуалците и трансродовите лица и кој ќе ги...

Филипче: Продолжувам да работам во интерес на пациентите и здравствените работници

Досегашниот министер за здравство Венко Филипче го сумираше своето работење во изминатите четири години. - Ми беше чест и задоволство во изминатите 4 години да...

Не се повлеков сам, моите позиции за спорот со Софија се...

Интересот да ме нема инаку не е само домашен. Знаете дека многумина кај соседот ќе бидат еднакво среќни да се ослободат од, како што...

Министер за смрт

Не, не е Министер за смрт за Венко Филипче, министер за здравство, тој според опозициската ВМРО-ДПМНЕ е министер за зараза и смрт, туку Министер...

Уапсен поранешен министер во Мексико – работел за картел

Поранешниот мексикански министер за одбрана Салвадор Синфуегос Сепеда помогнал во шверц на тони кокаин, хероин, метамфетамин и марихуана во САД во замена за мито....

Преземете ги искуствата од оние што постигнаа најдобри резултати: од Кинезите!

(Отворено писмо до министерот за здравство на Република Македонија) Господине министер, Ви се обраќам како лекар специјалист со 35 години работно искуство, од кои веќе две...

Нобелова награда за Спасовски и за Чулев

Наместо секојдневно да се напаѓаат и обвинуваат меѓусебно и двајцата треба да се пофалат и да се наградат. Па ним за една недела им...

Сомнителен пакет за министерот за надворешни работи

Вчераутро пристигнал сомнителен пакет во Министерството за надворешни работи на Словенија. Веднаш е повикана полиција. Веста за пристигнувањето на пакетот официјално ја потврдија од...

Театрите со отчет до министерот за култура

Министерот за култура Хусни Исмаили, во рамките на своите редовни активности за посета на националните установи од областа на културата, денеска ги посети Македонскиот...

Oставка на уште еден министер поради убиството на новинарката на Малта

Малтешката министерка Џастин Каруана денеска поднесе оставка по извештаите во медиумите за поврзаноста на нејзиниот сопруг со осомничен за убиството на новинарката Дафне Каруана...