15.8 C
Skopje
29.9.2021 - 3:19

Ознака: Министер за здравство

И со вакцината, вирусот нема да си замине

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО Министерот за здравство Венко Филипче изминатата година беше најекспонираната личност во јавноста. Анкетите сѐ уште покажуваат дека тој е политичарот...

Претседателот на Бразил го разреши министерот за здравство

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро, го разреши министерот за здравство, Луис Енрике Мандета, и го назначи онкологот Нелсон Теиш, на негово место. Популарниот министер за...

Израелскиот министер за здравство има коронавирус

Многу израелски функционери се наоѓаат во самоизолација откако било потврдено дека министерот за здравство, Јаков Лицман, е позитивен на коронавирус. Министерот бил и во чести...

Филипче: Во преговори сме чистењето на дворот на Клиничкиот центар да...

Причина за проблемот со ѓубрето во дворот на Клиничкиот центар во Скопје е тоа што изминатите години од едно на друго место беа префрлани ингеренциите...