Ознака: министерство за одбрана

Адмирал Хакон Брун Хансен во посета на Македонија

Од денес, во дводневна официјална посета на Република Македонија претстојува висока делегација на Вооружените сили (ВС) на Кралството Норвешка, предводена од Началникот на ГШ...

Косово од денеска со Министерство за одбрана

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај утрово свечено ја откри таблата на влезот на новото Министерство за одбрана на Косово, со што симболично го одбележа подигнувањето...

Ќе се бара решение за руинираниот објект на Министерството за одбрана...

Зградата на поранешниот воен отсек во Кочани ќе и биде преотстапена на локалната самоуправа, за таа да бара решение за нејзина реконструкција или за...

МО ќе покрене постапка против војник кој учествуваше во инцидент на...

Министерството за одбрана (МО) формира Комисија со цел покренување постапка против професионалниот војник М.Б., кој е препознаен на видео-снимка од вчерашниот инцидент на прославата...

МО: Соработката на Македонија и Црна Гора во одбраната пример за...

Министерствата за одбрана и армиите на Македонија и Црна Гора имаат одлична соработка која може да биде пример за регионот, оцениле државните секретари во...

Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 1 at AnimeFreak animefreaks official website

Watch Dr. Stone (Dub) Episode 19 (https://gogoanime.be/m/mz2p/ep-19) at website https://gogoanime.be ahiru no sora gogoanime