-5.2 C
Skopje
17.1.2022 - 2:23

Ознака: министерство за култура

Распишан конкурсот за финансирање проекти за „Нов културен бран“

Министерството за култура го распиша конкурсот за финансирање проекти за манифестацијата „Нов културен бран“ во 2018 година. Како што соопшти денеска, к онкурсот ќе трае...

Асаф Адеми: Секаде каде што ќе се открие криминал, ќе соработуваме...

Министерот за култура Асаф Адеми не е во детали запознат со извештајот за неправилности во работата на Министеството за култура во 2016 година, што...

Композиторите ќе го тужат Министерството за култура

Наградените автори на Конкурсот за откуп на нови музички дела конечно добија решение за поништување на конкурсот од страна на министерот за култура Роберт...

БЕСА на Гаши ќе раководи со Министерството за култура

Движењето БЕСА ќе биде дел од парламентарното мнозинство и извршната власт, одлучи вечерва Централното собрание и Централното претседателство на партијата, која во Владата ќе...

Јубилејниот Саем на книгата ќе се одржи од 3 до 9...

Триесеттото издание на Саемот на книга ќе се одржи од 3 до 9 мај во СЦ „Борис Трајковски“ под покровителство на Министерството за култура. Од...