8.8 C
Skopje
19.10.2021 - 22:50

Ознака: Министерство за економија

Каменоломите во Лабуништа нема да работат, Бектеши најави одземање на концесиите

Министерот за економија Крешник Бектеши најави одземање на концесиите за работа на новиот каменолом во село Лабуништа, чие затворање го бараа жителите на овој...

Пакетот реформи во енергетскиот сектор наскоро ќе биде заокружен

Со предлог-законот за енергетска ефикасност што ќе биде усвоен во Владата во текот на наредниот месец и пратен до Собранието, го заокружуваме пакетот на...

Искршена влезната врата на Министерството за економија

Во СВР Скопје ноќеска во 6.40 полициски службеник за внатрешно обезбедување на Министерството за економија пријавил дека во 4 часот на улица „Јуриј Гагарин“...

Издвоени 53 милиони денари за Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво

Програмите за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и за конкурентност, иновации и претприемништво...

Кривична за четворица вработени во Министерството за економија

Секторот за внатрешни работи на Струмица - надворешната канцеларија за криминалистички работи на Гевгелија, до Основното јавно обвинителство во градот, поднесе кривична пријава против...