15.8 C
Skopje
26.10.2021 - 16:59

Ознака: Министерството за внатрешни работи

140 сообраќајни санкции во Скопје, 78 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

Во Центар за еден ден казнети 113 несовесни возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.11) спороведе сообраќајни контроли на територијата на општина Центар. При тоа изречени се вкупно 113 мерки...

Казни за 983 лица затекнати без маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да...

218 санкционирани возачи во Драчево

Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Драчево изречени се вкупно 218 санкции, меѓу кои...

Засилени сообраќајни контроли во Струга: 50 санкции за еден час

Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи...

Акција „Бегалец“: За две недели приведени 59 лица за издржување на...

Министерството за внатрешни работи, во рамките на оперативната акција „Бегалец“, презема интензивни мерки за пронаоѓање и приведување на лица за издржување на затворски казни,...

Казни за над 900 лица кои биле затекнати без маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 927 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...

Посебен сообраќаен режим на ул. „Македонија“ поради снимање филм

Поради снимање филм, на улица „Македонија“ пред хотелот Бристол вечерва од 20 часот до шест часот утре Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе...

Жени од Македонија, Албанија и Косово пронајдени во угостителски објект, сопственикот...

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот и жените се уапсени...

Казнети 378 лица за неносење маска

Полицијата казнила 378 лица за неносење заштитна маска во текот на изминатиот ден. Во текот на изминатото деноноќие (07/08.08.2020 година) на територијата на Македонија...