Ознака: министерот

Инфлацијата и падот на лирата причина за оставка на министерот за...

Турција Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, назначи нов министер за финансии откако Лутфи Елван поднесе оставка поради загриженоста од инфлацијата во земјата, падот на лирата,...

Заев: Промената на имињата на училиштата во Чаир е незаконска

Промената на имињата на две основни училишта во Општина Чаир е спроведена низ незаконска постапка, смета претседателот на СДСМ Зоран Заев. - Централниот регистар мора...