Ознака: минимална плата

Изгласан предлог-законот за минимална плата

Дебатата за минималната плата денес ги скара пратениците од власта и опозицијата. Сепак, измените за предлог-законот беа изгласани со 59 гласови „за“. Минималната плата...

Премиерот најави зголемување на минималната плата

Во своето обраќање на граѓанската трибина ,,На прав пат” во Штип претседателот Зоран Заев порача дека концептот на враќање пари кај граѓаните е правиот...

Заев: Ќе има ново покачување на минималната плата

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во попладневниот дел од собраниската дебата по предлогот за избор на членови на Владата, преку реплика најави ново покачување...

Работниците сами да се изборат за своите права

Во пресрет на 1 мај Македонија нема јасна политика за флексибилност на работните односи и за заштита на работниците, идните напори не треба да се...

Минималната плата се зголемува на 222 евра

Владата на Црна Гора ги овластила своите членови од Социјалниот совет да предложат зголемување на минималната плата за 15 отсто, односно од 193 на...

Тевдовски: Приоритет на Владата е платите да растат

Политиката на зголемување на платите е приоритет на Владата. Затоа преземаме низа мерки за раст на платите, меѓу кои и покачувањето на минималната плата,...

Царовска: Законот за раст на минимална плата стимулира раст на текстилната...

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска беше во работна посета на општина Ранковце, при што покрај средбата со градоначалникот на општината,...

Фирмите што ќе го покачат минималецот на работниците, ќе добиваат државна...

Со измените и дополнувањата на Законот за минимална плата што вчера ги изгласаа пратениците, фирмите коишто на вработените ќе им ја покачат минималната...

Царовска: Минималната плата ги даде очекуваните резултати

Минималната плата ги даде очекуваните резултати. Таа освен што ги изедначи вработените во текстилната, кожарската и чевларската индустрија со останатите гранки, придонесе за зголемување...

Watch Bleach Episode 298 (https://animefreak.ws/m/zbL/ep-298) at website https://animefreak.ws. See more anime freak tv

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/XgeN) Episode 8 at KissAnime konosuba kissanime