21.3 C
Skopje
21.9.2019 - 18:08

Ознака: милјардер

Оставајќи ги децата без наследство, тајкунот им пренесе важна порака

Наследникот на најголемата агенција за недвижнини во Хонгконг, Алекс Ших, не поседува сопствен дом. Покрај тоа, тој нема да го наследи ниту уделот што...