18.6 C
Skopje
20.6.2019 - 23:54

Ознака: Милош Земан

Земан ги навреди новинарите со непријатна шега во врска со Кашоги 

Чешкиот претседател Милош Земан ги навреди новинарите со непријатна шега во врска со саудискиот новинар Џамал Кашоги, кој е убиен во Генералниот конзулат на...

Чешкиот претседател повторно со навреди кон новинарите

Претседателот на Чешка, Милош Земан ниту за време на гласањето за избор на една третина од членовите на Горниот дом на Парламентот, Сенатот и на...

Земан: Бојкот, незаинтересираност или лошо поставено прашање – причини за ниската...

Ако е многу ниска излезноста на референдумот тоа може да значи три работи: бојкот, незаинтересираност или лошо поставено прашање. Кое од овие три работи...

Претседателот на Чешка: Новинарите се досадни оси, треба да се згмечат

Претседателот на Чешка Милош Земан именуваше нови судии и нов министер за правда, кои јавно ги советуваше дека кон новинарите треба да се однесуваат...

Чешкиот претседател Земан следната недела ќе именува влада предводена од Бабиш

Чешкиот претседател Милош Земан денеска најави дека рано следната недела ќе именува нова влада предводена од милијардерот Андреј Бабиш, за која се надева дека...