5.4 C
Skopje
14.12.2019 - 20:48

Ознака: Миле Јанакиески

Поднесено обвинение против Јанакиески и уште 10 лица за предметот „Шпански...

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција до Кривичниот суд достави обвинение против 11 лица за предметот популарно наречен „Шпански скали“, проект кој требаше...

Јанакиески: Не можам да бидам врaботен, една година сум во притвор

На повторниот почеток на судењето за предметот при „Насилство во Општина Центар”, судијата Душан Јосифов им го утврдуваше идентитетот на обвинетите. На прашање на судијата...

Продолжува судењето за „Траекторија“ на СЈО

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство, кое се наоѓа во доказна постапка. Во случајот...

Јанакиески префрлен во домашен притвор

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, од затворот во Шутка  вечерва бил префрлен во домашен притвор. Адвокатот на Јанакиески, Еленко Миланов, информира дека...

Јанакиески вратен во притвор

Откако лекарите утврдија дека не е потребна хируршка интервенција, екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денес беше вратен во притвор во Истражниот затвор...

Јанакиески го прекина штрајкот со глад

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го прекинал штрајкот со глад, објавуваат повеќе македонски медиуми. Јанакиески штрајкуваше со глас две недели, по враќањето...

Рахиќ: На Јанакиески му беа одредени возило и полициска асистенција, не...

Директорот на Истражниот затвор Скопје, Есад Рахиќ, во однос на денешното неспроведување на ексминистерот Миле Јанакиески до судот, за „Макфакс” изјави дека утрово уредно...

Адвокатот предупредува дека здравствената состојба на Јанакиески се влошува

Адвокатот на Миле Јанакиески, Еленко Миланов, за „Макфакс“ изјави дека здравствената состојба на ексминистерот за транспорт и врски кој веќе цела недела ја одбива...

Јанакиески завршил во болница, се жалел на болки во бубрезите

Ексминистерот Миле Јанакиески вечерва е однесен на преглед во болницата „Oсми Септември“ и вратен повторно во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, потврди неговиот адвокат,...

Јанакиески примил храна од дома, по најавата за штрајк со глад

Поранешниот министер Миле Јанакиески кој од петокот повторно се наоѓа во затворот во Шуто Оризари и кој најави дека ќе штрајкува со глад, како...