5.6 C
Skopje
19.10.2021 - 8:47

Ознака: Миле Талевски

Пратеникот Миле Талевски позитивен на ковид-19

Пратеникот Миле Талевски од СДСМ од Прилеп е позитивен на ковид-19. Со лесни симптоми на болеста тој од синоќа е во домашна изолација. Како што...

Талевски од Прилеп: Странски инвестиции во висина од една милијарда евра

Покажавме и докажавме дека интересите на граѓаните ни се во прв план. За само две и пол години, направивме пресврт на подобро во економијата, во инфраструктурата,...