Ознака: „Миленичка“

Хенк секогаш имал свој посебен стил, тој не ја следи модата

Ексклузивно за „Нова Македонија“, интервју со Николас Холт Николас Холт, кого неодамна го видовме во филмот „Миленичка“, се враќа во улогата на Хенк Мекој...

„Миленичка“ не е филм за сечиј вкус

„Миленичка“ има 10 номинации за „оскар“ Филмот „Миленичка“ или „Д фејворит“ на специфичниот грчки гениј Јоргос Лантимос, заедно со филмот „Рома“ имаат најмногу номинации на...