Ознака: милевски

Цветковска го презема пратеничкото место на Горан Милевски

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања му предложи на Собранието да го разгледа извештајот на ДИК за верификација на мандатот на Александра Цветковска. Таа...

Милевски: Одговорноста е голема, но прифаќам да бидам министер и да...

Лидерот на ЛДП, Горан Милевски, се најде на новата листа на минситри кои беа предложени од страна на премиерот Зоран Заев. - Одговорноста е голема,...