Ознака: Мила Царовска

Царовска: Граѓанските организации да пријавуваат кршење на работнички права

Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска, одржа редовен координативен состанок, на којшто присуствуваше дополнителната министерка за труд и социјална политика, Санела Шкријељ, претставници...

Царовска и Колемишевски: Ваучерите за туризам ќе влијаат на опоравување на...

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања Мила Царовска, заедно со заменикот министер за економија Кирил Колемишевски, остварија посета на оваа општина,...

Царовска и Каевски во обиколка на Битола

Денеска во Битола престојуваа вицепремиерката, Мила Царовска и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Деан Каевски. Тие, придружувани од градоначалничката на Битола, Наташа...

Царовска: Угостителите и граѓаните да го почитуваат протоколот

Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска, денес апелираше до угостителите и до граѓаните да го почитуваат протоколот со кој се дозволува примање гости во...

Царовска: Со здравјето на граѓаните нема компромис, потребни се избори за...

За нас здравјето на граѓаните е најважно и со тоа прашање нема компромис. Владата предводена од СДСМ направи значајни чекори и оствари големи задачи....

Царовска: Многу места во земјава имаат туристички потенцијал, затоа инвестираме во...

Увид во градежните работи на потпроектот за подобрување на пристапноста и атрактивноста на Сончевата езерска населба Мантово и околината денеска направија вицепремиерката за економски...

Нови мерки: Субвенции за придонеси на плати и бескаматни кредити за...

Покрај здравствените ризици, корнависрусот носи и еднакво големи предизвици за светската економија и македонската економија нема да остане имуна. Токму затоа, владата започнува со...

Царовска до компаниите: Ако има можност да се воведат смени и...

Вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила Царовска, на средба со претставници на стопанските комори, информираше дека е во постојана...

Царовска и Шкријељ во Крива Паланка: За две и пол години...

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска и дополнителната заменик-министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ посетија две фабрики во...

Царовска: Без Договорот од Преспа нема економски развој, туку сиромаштија

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да ја замајуваат јавноста заговарајќи укинување, поништување или ревидирање на Договорот од Преспа. Најновото замајување е од техничката министерка...