Ознака: Мила Москов

Мила Москов шеста на „Детскиот евросонг 2019“

Со вкупно 150 поени од публиката и од жирито, Мила Москов со песната „Fire“ го освои шестото место на годинашниот „Детски евросонг“, што се...

Мила Москов со забележителен настап ја претстави Македонија на „Детската евровизија“

Македонската претставничка Мила Москов  имаше забележителен настап на 17-тата по ред „Детска евровизија“, изведувајќи ја песната „Fire“ во арената „Гливице“ во Полска. Четиринаесетгодишната Мила, која...

Гледај во очи имам жар, можам да полетам

Седумнаесеттото издание на „Детскиот евросонг“ ќе се одржи на 24 ноември во Гливице, Полска. Мила Москов ќе пее песна на авторскиот тандем Лазар и...

Мила Москов со „Fire“ ќе нeѐ претставува на „Детскиот евросонг“ во...

Видеото за песната „Fire“, со која Мила Москов, ученичка во основното училиште „Кочо Рацин“ од Прилеп, ќе нѐ претставува на детскиот „Евросонг“ во Полска,...