Ознака: Милан

Гатузо: Леонардо и Малдини создаваат позитивна енергија во Милан

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, изрази восхит за атмосферата создадена од поранешните играчи на клубот Леонардо и Паоло Малдини. Малдини неодамна беше назначен за директор...

Паоло Малдини се враќа во Милан

Легендарниот фудбалер на Милан, Паоло Малдини, повторно се враќа во клубот. Тој речиси целата кариера ја помина во Милан, а сега ќе ја преземе...

Гатузо: Секој ден слушам дека ќе бидам отпуштен

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, истакна дека секојдневно слуша гласини за негово отпуштање и дека тоа влијае на неговиот тим. Гатузо во ноември беше назначен...

Нова суспензија поради непочитување на финансискиот фер плеј

УЕФА го казни Милан со една сезона неиграње во европските купови Италијански фудбалски клуб Милан една сезона нема да има право на настап во европските...

Официјално: УЕФА го исфрли Милан од европските турнири

УЕФА наметна сериозна казна на Милан поради непочитување на финансискиот ферплеј. На италијанскиот гигант му е забрането учество на европски турнири во период од една...

Ли одби да го продаде Милан за 500 милиони евра

Тимот на Милан нема да има нов сопственик, барем засега. Ова стана јасно денеска, откако актуелниот претседател на „росонерите“, Јонхон Ли ја одбил понудата...

Милан основаше женски фудбалски тим

Италијанскиот фудбалски прволигаш Милан на својата официјална веб-страница го објави создавањето на женски фудбалски тим. За оваа цел „росо-нерите“ ја купија лиценцата на клубот Бреша...

Капело во улога со која „секогаш сте на победничката страна“

Во мојата кариера сторив сѐ што можев, среќен сум со тоа што го направив, а сега сум презадоволен во улогата на ТВ-коментатор. Во таа...

Барселона сака да биде како Арсенал, Јувентус, Милан…

Барселона е без пораз на 31 меч и е на најдобар пат да биде првиот тим во Шпанија што непоразен ќе ја заврши сезоната,...