Ознака: Милан

Ибрахимовиќ му кажа „да“ на Милан

Златан Ибрахимовиќ му рече „да“ на Милан! Со оваа вест излезе италијанското издание „Спорт Медијасет“, кое се смета за блиско до „росонерите“, откако медиумот...

УЕФА подготвува нова санкција против Милан

УЕФА планира да го казни Милан за кршење на правилата за финансиски фер-плеј. На клубот му се заканува казна од 20 милиони евра. Во прилог...

Арсен Венгер најверојатно ќе биде нов тренер на Милан

Арсен Венгер најверојатно ќе биде нов тренер на Милан. Според француското списание „Франс фудбал“, легендарниот менаџер на Арсенал веќе се договорил со раководството на...

Јувентус и Милан на 16-ти јануари ќе играат за Суперкупот на...

 Италијанскиот шампион Јувентус и Милан ќе играат за Суперкупот на Италија на 16 јануари, среда, објави локалната фудбалска федерација. Мечот за трофејот ќе се одржи...

Јувентус ја има најсилната одбрана, Милан е на дното

Италијанскиот шампион Јувентус и Сампдорија имаат најсилна одбрана од почетокот на сезоната во Серија „А“, додека Милан е на дното според овој репер.   Од почетокот...

Сусо летово го одбил Интер

Фудбалерот на Милан, Хесус Хоакин Фернандес Саенс де ла Торе познат како Сусо, пред дербито со Интер изјави дека летово постоела можност да премине...

Галијани: Се надеваме дека за некоја година Монца ќе игра против...

Извршниот директор на фудбалскиот клуб Монца, Адријано Галијани, денеска изјави дека се надева оти за неколку години клубот ќе игра со Милан во рамки...

Фудбалот го презема приматот на глобална кохезиона сила

Никогаш во досегашната историја односите и врските помеѓу ЕУ и САД не биле толку затегнати како сега. И двете администрации најавуваат царински војни, воведуваат...

Милан ги отфрли гласините за трансфер на Сергеј Милинковиќ-Савиќ

Спортскиот директор на Милан, Леонардо, ги отфрли гласините дека преговарале со Лацио за трансфер на српскиот фудбалер Сергеј Милинковиќ-Савиќ. - Никогаш немаше преговори со Лацио,...

Реал го освои купот Бернабеу

Во натпреварот за трофејот „Сантијаго Бернабеу“ екипата на Реал синоќа го совлада Милан со 3:1. На средбата во Мадрид головите за домашната екипа ги постигнаа...