Ознака: Милан

За една деценија 10 клуба вложиле над шест милијарди во трансфери

Меѓу првите 10 на листата со 25 клуба се Манчестер сити, ПСЖ, Манчестер јунајтед, Барселона, Милан, Челси, Јувентус, Арсенал, Реал и Интер На истекот од...

Милан ќе се согласи да паузира од Европа?

Италијанските медиуми тврдат дека Милан ќе се обиде да се договори со УЕФА околу прекршувањето на финансискиот ферплеј (ФФП), и ќе се согласи да...

Миланските ривали се борат за потписот на Конте

Двата фудбалски гиганти од Милано почнуваат нова битка. Според медиумите на Апенините, Милан и Интер се цврсто решени да го привлечат за свој тренер...

Гатузо ќе остане во Милан само во случај на пласман меѓу...

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, може да го напушти клубот на крајот од сезоната. Според „Кориере дело Спорт“ раководството на „росонерите“ ќе го отпушти...

Милан повторно во зона ЛШ по победата над Џенова

Тимот на Милан ја надигра Џенова со 2:0 како гостин во средба од 20-тото коло на Серија „А“. Погодоците за „росонерите“ ги реализираа Фабио...

Поранешен директор му задава дополнителни проблеми на Милан

Италијанскиот фудбалски клуб Милан го очекуваат големи предизвици на почетокот на 2019 година. „Росонерите“ прво ќе се соочат со Сампдорија, а потоа и против...

УЕФА му прогледа низ прсти на Милан

УЕФА го казни Милан со 12 милиони евра за кршење на правилата за финансиски фер-плеј. Казната беше објавена еден ден по елиминацијата на Милан од...

УЕФА ја соопштува казната за Милан

Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ќе ја соопшти казната за Милан поради непочитување на финансискиот ферплеј. Пред неколку месеци, Милан беше казнет со одземање на...

Милан забележа сличен неуспех како пред 19 години

Фудбалерите на Милан го завршија учеството во Лига Европа откако загубија од Олимпијакос со 1-3, во возбудливиот меч од последното коло на групната фаза,...

Суперкупот на Италија останува во Саудиска Арабија

Суперкупот на Италија меѓу Јувентус и Милан ќе се одржи во Саудиска Арабија на 16 јануари на стадионот во Џеда. Имаше сомнежи во врска со...