Ознака: Милан Јазбец

Промовирана книгата „Скопски разговори” од Свето Стаменов и Милан Јазбец

Во Домот на култура „Илинден” се одржа промоција на книгата „Скопски разговори” на Свето Стаменов, политиколог, познат македонски новинар и публицист и проф. д-р...

Промоција на книгата „Виножито зад душата“ од Милан Јазбец

Промоција на книгата „Виножито зад душата“ на писателот Милан Јазбец ќе се одржи вечерва во Младинскиот културен центар, со почеток во 20 часот.  Промотори на...

„Форми во црно” – изложба на Мице Јанкуловски

Утре во 20 часот во Уметничката галерија во Куманово ќе се отвори изложбата на Мице Јанкуловски. Изложбата ќе ја отвори проф. д-р Милан Јазбец, амбасадор...

Промовирана книгата „Мартин Крпан – дипломат и воин“ од амбасадорот Милан...

Книгата „Мартин Крпан - дипломат и воин“ од проф. Милан Јазбец, актуелен амбасадор на Словенија во Македонија, беше промовирана завчеравечер во мултимедијалниот културен центар...

Промовирана книгата „Мартин Крпан – Дипломат и воин“ од словенечкиот амбасадор...

Делото „Мартин Крпан - Дипломат и воин“ од проф. д-р Милан Јазбец, актуелен амбасадор на Словенија во Македонија, беше промовирано вечерва во мултимедијалниот културен...

И ние сме ѕвезда на европското небо

Под мотото и ние сме ѕвезда на европското небо, децата од градинката „11 Октомври“ вчера го прославија Денот на Европската Унија. На настанот учествуваа...

Во Македонија многу ѝ веруваат на Словенија

Интервју со Милан Јазбец, амбасадор на Р. Словенија во Р. Македонија Македонија сега е пример дека целиот регион може да оди напред. Можеби ќе звучи...