Ознака: Милан Бандиќ

Почина градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ

На 66-годишна возраст, почина градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, јавуваат хрватските медиуми. Нему му се слошило доцна синоќа и со Брза помош бил превезен во...

Градоначалникот Бандиќ ќе го гради „Загреб на Сава“

Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, сака да гради нова градска населба на просторот од 1,1 милион квадратни метри во централното градско подрачје, а вкупната...

Ново обвинение против градоначалникот на Загреб

Хрватската Дирекција за борба против корупцијата (УСКОК) поднесе ново обвинение против загрепскиот градоначалник Милан Бандиќ. Како што пренесуваат хрватските медиуми, станува збор за две нови...

Чудната моќ на Бандиќ за привлекување пратеници!

На последните парламентарни избори партијата на Милан Бандиќ, кој е градоначалник на Загреб, освои еден пратенички мандат, а сега во неговиот клуб има десет...

Загреб се свртува кон туѓманизмот

По барање од владејачката партија ХДЗ, во главниот град на Хрватска ќе биде поставен нов споменик на првиот претседател Фрањо Туѓман Во Загреб наскоро ќе...