Ознака: миланска катедрала

Миланската катедрала на 11 февруари ќе ги отвори вратите за посетители

Познатата Миланска катедрала (Дуомо) ќе биде повторно отворена за посетители на 11 февруари, соопшти денеска управата на катедралата. Катедралата во центарот на Милано е затворена...