Ознака: Милано

Авионските патници од Милано и Венеција ќе пополнуваат прашалник

Патниците што во земјвата доаѓаат со авиокомапнијата „Визер“ од Милано и Венеција уште во авион ќе пополнуваат прашалник со податоци за нивно полесно лоцирање...

Еден од Србите што се вратил од Тајланд е пуштен од...

Еден од двајцата мажи остана на инфективното одделение во Општата болница во Шабац, поради сомнение дека би можел да е заразен со коронавирус, додека...

Полупразни плоштади и улици во Милано, коронавирусот внесува немир кај посетителите

Откажани настапи на миланската опера, празни деловни простории и плоштади се слики кои доаѓаат од Милано откако коронавирусот се прошири во северниот дел на...

Нов блок сака да ја демонтира Европа

Ултрадесничарски партии формираа сојуз за европските избори, кој најавува одбрана на суверенитетот и запирање на имиграцијата. Тие немаат заедничка визија за Европа, ама најавуваат...

Охрид од денеска авионски директно се поврзува и со Милано

Покрај авионската линија со шведскиот град Малме, од денеска нискобуџетната авиокомпанијата „Визер“ од охридскиот аеродром почнува да оперира и со редовна линија кон италијанскиот...

Милано и Стокхолм кандидати за организација на ОИ во 2026 година

Италијанскиот град Милано и шведската престолнина Стокхолм ги доставија своите апликации за организација на зимските Олимписките игри во 2026 година. Претендентите своите кандидатури ги официјализираа...

Филмот „250 Скалила“, снимен по идеја на Живко Здравковски, единствен со...

Филмот „250 Скалила“, снимен по идеја на Живко Здравкоски, е единствениот филм доби две награди во конкуренција на 167-те филма кои беа прикажани на...

„Бруталниот“ Џиро д’Италија в година без Фрум?

Трката, која в година целосно ќе се вози низ Италија и се смета за една од најтешките во последните десетина години, треба да почне...

Торино се повлече, Милано и Кортина италијански кандидати за ЗОИ 2026

Торино ја повлече кандидатурата за организација на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во 2026 година, но Италија и натаму е во игра преку заедничката понуда,...