27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 21:02

Ознака: Миладиновци -Штип

Автопатот Миладиновци – Штип официјално пуштен во употреба

Иако веќе неколку недели возачите го користат автопатот Миладиновци – Штип, денеска Владата организира свечена церемонија за негово официјално пуштање во употреба. - Треба да...

Пуштен во сообраќај автопатот Миладиновци – Штип

По голем број одложувања, автопатот Миладиновци - Штип од вчера е пуштен во сообраќај во двата правца, и од Скопје до Штип ќе се...

Од Скопје до Штип за половина час, пуштен новиот автопат

Од денеска од Скопје до Штип ќе се стигнува за само половина час, АМСМ информира дека, од денеска 5 јуни 2019 година, автопатот Миладиновци-Свети...

Неделава ќе биде пуштен автопатот Миладиновци-Штип

Новиот автопат  Миладиновци – Штип ќе биде пуштен во употреба до крајот на неделава. Според најавата од надлежните институции, автопатската делница во должина од 47...