4.8 C
Skopje
28.10.2021 - 12:17

Ознака: микс-дубл

Ѓоковиќ се откажа од борбата за бронзата во микс-дубл

Српскиот микс-дубл, Нина Стојановиќ и Новак Ѓоковиќ, се откажаа од мечот за бронзениот медал. Третото место, во оваа конкуренција им припадна на Ешли Барти...