-0.2 C
Skopje
5.12.2021 - 5:01

Ознака: Микаела Шифрин

Шифрин по Банско е на „двочекор“ до Хиршер

Шифрин со триумфот на спустот во Банско сега има 65 победи во Светскиот куп, две помалку од Хиршер, Вон има 82, а рекордерот Стенмарк...

Шифрин задоцни една стотинка зад Брињоне и Влхова!

Американката Микаела Шифрин задоцни само една стотинка на велеслаломската трка во Сестриере, во рамките на Светскиот куп (СК) зад копобедничките, Италијанка Федерика Брињоне и...

Изненадување по 40 трки – Шифрин 17-та во велеслалом!

Најдобрата светска скијачка во моментов, Американката Микаела Шифрин, го освои 17-то место во велеслаломската трка во рамките на Светскиот куп (СК), во Куршевел. Овој...

Шифрин и со нов тренер е незапирлива

Американската скијачка победи на слаломот во Килингтон, па за неа тоа е 42. победа во оваа дисциплина, а вкупно 62. во Светскиот куп, со...

Шифрин го симна Стенмарк од еден врв

Американката Микаела Шифрин во Леви, Финска, ја забележа рекордната 41. слаломска победа во Светскиот куп, и сега има една повеќе од легендарниот Швеѓанец Ингемар...

Шифрин: Мојата мотивација не произлегува од соборувањето рекорди

Лани многу зборував дека навистина не обрнував внимание на очекувањата, знаејќи дека има разлика помеѓу очекувањата и реалноста, вели Шифрин, која лани забележа рекордни...

Почнува сезоната, Шифрин е во центарот на вниманието

Откако Вон, Хиршер и Свиндал се пензионираа по завршувањето на минатата сезона, сега сите погледи се свртени кон Шифрин, која лани постави рекорд од...

Шифрин е прва што заработи еден милион од награди во скијањето

За успесите во СК таа сезонава освои 886.386 франци, а на СП уште 114.000, па вкупната парична награда за неа сезонава е точно 1.000.386...

Шифрин ја заврши сезонава со серија рекорди

Таа освои четири кристални глобуси, за севкупна победничка (третпат во низа), во слалом (шести пат), велеслалом и во супервелеслалом (прв-пат) Американката скијачка Микаела Шифрин во...

Шифрин четири сезони порано од Стенмарк стигна до 40 победи во...

Микаела Шифрин (24) ја забележа 40-та слаломска победа (викендов во Андора) во кариерата во Светскиот куп (СК) во алпско скијање, со што, според бројот...