Ознака: мигрант

За враќање за секој мигрант по 2.000 евра

Европската Унија ќе му даде на секој мигрант што е сместен во веќе преполните кампови на грчките острови по 2.000 евра за да се...

Приведен Индиец на „Богородица“, се обидел да прокриумчари мигрант во багажникот

Полицијата привела Индиец на граничниот премин „Богородица“, којшто се обидел да прокриумчари сограѓанин во багажник. Како што информира МВР, денеска во 12 часот на граничен...

Извршена обљуба врз жена мигрант кај Табановце

Во Транзитниот центар Табановце двајца мигранти од Иран вчера пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково, им ги одзеле парите и мобилните телефони,...

Приведен маж од Ваксинце кој криел 81 мигрант

Полицијата утрово околу 5.15 часот го привела Н.А. (50) од селото Ваксинце, општина Липково, кој криел 81 мигрант. При претрес во објект во негова сопственост...

Томас Ман – најголемиот мигрант и еден од најголемите писатели на...

Оваа година се навршуваат деведесет години откако Томас Ман ја доби Нобеловата награда за книжевност. Четири години подоцна, на власт стапи Адолф Хитлер На вчерашен...

Мигрант убиен во Белград

Мигрант бил убиен синоќа во Белград. Полицијата идентификува двајца осомничени, од кои едниот е уапсен, а по другиот се трага, објави РТС. Убиството се случило...

Дете мигрант почина во болница во САД

Шеснаесетгодишен мигрант без придружба од Гватемала почина во болница во сојузната американска држава Тексас, додека бил во притвор. Момчето починало во вторникот откако неколку дена...

Мигрант пронајден мртов во прифатен центар на Лезбос

Мигрант од Камерун денеска бил пронајден мртов во прифатниот центар Морија на грчкиот остров Лезбос, јави дописничката на МИА од Атина. Дваест и четиригодишниот мигрант...

Mигрант потешко повреден при обид да се качи во товарен воз...

Mигрант e потешко повреден додека на железничката станица Трубарево се обидел да се качи на товарен во движење, кој сообраќал до Гевгелија. Случајот е пријавен...

Кривична за полицаец за одземање на мобилен од мигрант

Полицаец од Регионалниот центар за гранични работи Север заработи кривична пријава за одземање мобилен телефон од мигрант и за издавање фиктивна потврда за вратени...