Ознака: Меѓусебни

ВМРО и СДСМ продолжуваат со обвинувања поврзани со пописот на населението

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и утрово продолжија со меѓусебни обвинувања и несогласувања за претстојниот попис на населението. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порача дека СДСМ и Зоран...

Меѓусебни критики и обвинувања на почетокот на изборната кампања

Со меѓусебни обвинувања за тоа кој што (не)направил и кој ја уништил државата, партиите ја продолжија изборната кампања низ земјава, промовирајќи ги кандидатите и...