Ознака: „Меѓународниот сојуз“

Ременски вршеше увид во доказите шест часа

Речиси шест часа траеше увидот во доказите на пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски, за случајот со работата на невладината „Меѓународен сојуз“, во...

Куќен притвор за заменичката на Боки 13

Судијата Ненад Савески ѝ определи куќен притвор на Јасна Мандиќ Ерцеговиќ, потретседателката на „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски, рече нејзиниот адвокат, Душко Јанковиќ. - Притворот...

Заменичката на Боки 13 донесена во судот

Осомничената заменик-претседателка на „Меѓународниот сојуз“, Јасна Мандиќ, вечерва со полиција ја донесоа во кривичниот суд за мерката притвор која за неа ја бара Обвинителството. Таа...