Ознака: меѓународна потерница

Членови на Исламската држава од БиХ пристигнаа во Сараево

На аеродромот во Сараево вечерва пристигнаа државјани на Босна и Херцеговина, кои се бореле во терористичката организација Исламска држава, пренесуваат босанските медиуми. Авионот, со...

ОЈО: Донесени наредби за издавање на централни и меѓународни потерници

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Министерството за внатрешни работи доставил наредби за издавање...

Распишана меѓународна потерница по Никола Војминовски

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за Никола Војминовски, осуден за нападот врз пратеникот Зијадин Села. Тој вчера не беше пронајден дома при...

МВР распиша меѓународна потерница по Груевски

Министерството за внатрешни работи на својата веб-страница објави дека е распишана меѓународна потреница за поранешниот перимиер Никола Груевски кој се бара заради извршување на казна...