13.8 C
Skopje
18.10.2021 - 22:23

Ознака: Меѓународна недела

ИХФ воведе Меѓународна недела на ракометот

Од 12 до 18 јули ќе се одржи меѓународната прослава, која ќе опфаќа и гласање за најдобрите ракометари, ракометарки и тренери за 2019 година,...