24.8 C
Skopje
4.8.2021 - 11:29

Ознака: Меѓународен сојуз

Обвинетите во „Меѓународен сојуз“ не чувствуваат вина

Четворицата обвинети истакнаа дека не чувствуваат вина на денешното рочиште за „Меѓународен сојуз“. Првообвинетиот Бојан Јовановски познат како Боки-13, одговори дека „не ги разбира...

Продолжува судењето за Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски

Судско рочиште за предметот кој се однесува на невладината организација Меѓународен сојуз – Скопје на Бојан Јовановски, денеска треба да се одржи во Основниот...

И Јовановски побара изземање на Русковска, одложено судењето за „Меѓународен сојуз“

Судењето за „Меѓународен сојуз“ денеска беше одложено откако на барањето на Фросина Ременски за изземање на обвинителката Вилма Русковска се приклучи и Бојан Јовановски. И...

Ременски бара Русковска да биде изземена од судењето за „Меѓународен сојуз“

Фросина Ременски, третообвинета во случајот „Меѓународен сојуз“, заедно со Бојан Јовановски – Боки 13, бара да се изземе обвинителката Вилма Русковска од случајот, бидејќи,...

Јовановски и Ременски седнуваат на обвинителна клупа за „Меѓународен сојуз“

Бојан Јовановски познат како Боки 13 и пратеничката Фросина Ременски денеска ќе седнат на обвинителна клупа на судењето за „Меѓународен сојуз“, кое почнува во...

Русковска ќе одлучува за „бомбата“ на Милошоски по анализата на материјалот

Одлуката за аудиоматеријалот што го достави пратеникот Антонио Милошоски ќе биде донесена по преслушувањето и извршената анализа, информира Основното јавно обвинителство за гонење на...

Трајковски не бил повикан да даде исказ случајот со Меѓународен сојуз

Обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, пред воведниот говор пред судот се пожали на намалена концентрација. Посочи дека на кратко ќе образложи...

Ременски: Одлуката за обвинение против мене е избрзана

Пратеничката Фросина Ременски за обвинението дека е вмешана во случајот „Меѓународен сојуз“ рече дека дознала од медиумите, пришто одлуката ја оцени како избрзана и...

Ременски, Јовановски и Мандиќ обвинети за случајот со Меѓународен сојуз

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе обвинение за случајот „Меѓународен сојуз“ против пет лица и тоа заменик-претседателката на Меѓународниот Сојуз – Јасна Мандиќ,...

Заврши распитот на Боки 13 кај Русковска

Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, добил решение од обвинителката Вилма Русковска дека за него е завршена истрагата за случајот со Меѓународниот сојуз. Тој денеска...